Smučarski klub Olimpija ima dolgoletno tradicijo, saj deluje že več kot 50 let. Razvil se je v 50ih letih prejšnega stoletja in še danes se ponaša z odličnimi tekmovalci in z zvestimi člani.

SK Olimpija vsa leta vzgaja tekmovalce, ki segajo vse do svetovnega vrha. Iz naših vrst izhajajo številni državni prvaki, slavna imena, kot so Anja Zavadlav, Tomaž Čižman, Tomaž Cerkovnik, Urška Hrovat, Klemen Bergant, ...
Posebno pozornost posvečamo vzgoji mladih smučarjev in mladih tekmovalcev. Naši uspehi zadnjih 10 let:

• sezona 2006/7 smo osvojili 2. mesto v članski konkurenci ter 5. mesto skupno v pokalnem tekmovanju alpskih smučarskih klubov Slovenije,
  • sezona 2007/8, 7. mesto skupno in 4. mesto med člani,
  • sezona 2008/9 ,7. mesto skupno in 5. mesto v članski konkurenci.
  • v sezoni 2011/12, 2012/13 in 2013/14 smo se še posebej odrezali s cicibani, MDI, SDI, mladinci, člani,
  • v sezoni 2014/15 so bili zelo odlični naši cicibani. Redno so se uvrščali med 10 v državi in premagovali ostale na tekmah centralne regije,
  • v sezoni 2015/16 so bili uspešni: Matevž Habajec, Andraž Sešlar, Maj Mis, na višjih tekmovanjih pa Vanja Brodnik in Žan Grošelj,
  • pridobili smo preko 10 novih smučarskih učiteljev, ki so bili že poprej vrsto let člani našega kluba.

Med cicibani sta v sezoni 2014/15 navduševala Gregor Grebenšek (2003) in Matevž Habajec (2003), ki sta redno uvrščala med 10 v državi in premagovala ostalo konkurenco na čisto vseh tekmah centralne regije. Prav tako je navdušil Matija Šenk (2005), ki je v svoji kategoriji redno premagoval ostale.

V članski skupini imamo odličnega perspektivnega tekmovalca Žana Grošlja (1993), ki redno sodi v sam vrh FIS tekem, odlično pa se je v letošnji sezoni odrezal tudi na Evropskem pokalu. Imamo tudi tekmovalko Vanjo Brodnik (1989), ki se je odlično odrezala letos na Svetovnem prvenstvu v Vailu in redno osvaja točke svetovnega pokala.

Smo eden redkih klubov v Sloveniji, ki nudi vadbo za čisto vse starostne skupine od 3. do 18. leta, tako v telovadnicah, kot na smučiščih. V svoje vrste si želimo vključiti čim več rekreativnih kakovostnih športnikov in zajeti kar največje število mladih, v njih prepoznavati talente, jim s strokovnim delom omogočiti razvoj telesnih in umskih sposobnosti, ki so potrebne za vrhunskega športnika. Povezujemo se tudi z vrtci in osnovnimi šolami. V delo želimo pritegniti tudi čim več amaterskih delavcev, saj le ti dajejo društvom in klubom posebno noto.

V letošnji seozni in v prihodnje bomo posebno pozornost namenili promociji športa, promociji Olimpije, vključevanju otrok v alpsko šolo, razvoju kakovostnega športa in seveda, doseganju vrhunskih rezultatov posameznih tekmovalcev in kluba v celoti.

Shematičen prikaz skupin