V skupino kakovostnega športa se vključujejo otroci od 10. leta starosti dalje, ki radi veliko in dobro smučajo, vendar so manj usmerjeni v tekmovanja. Skupina Kakovostni šport se deli na:

• Kakovostni šport mlajši (od 10. do 14. leta)
  • Kakovostni šport starejši (od 15. dalje)

KONDICIJSKI TRENINGI

Z vadbo pričnemo septembra v naravi. Od oktobra do aprila potekajo kondicijski treningi v telovadnici, v maju in juniju pa potekajo treningi ponovno v naravi.
S pestro in raznovrstno vadbo ohranjamo osnovne in dodatno razvijamo specialne motorične sposobnosti (hitrost, vzdržljivost, koordinacija, preciznost, ravnotežje, moč). Skrbimo za kar največji nivo splošne telesne pripravljenosti, kar nam v zimskem obdobju omogoča boljše rezultate ter kvalitetnejše in predvsem varnejše delo na snegu.

Termini treningov v naravi (maj, junij in september):

Ponedeljek: 17:30 – 19:00 (Park Tivoli)
Četrtek: 17:30 – 19:00 (Park Tivoli)

Termini treningov v telovadnici (od oktobra do maja):

Termini treningov še niso znani.

TRENINGI NA SNEGU

Otroci opravijo vsaj 30 dni na snegu. Na snegu vadijo tako na prosto kot preko različnih koordinacijskih vaj in vaj za izboljševanje tehnike. Poslužujejo se tudi vadbe z različnimi pripomočki. V skupini otroci gradijo na dobrih odnosih, prav tako pa so vedno v dobri kondiciji. Skupina je primerna za vse ljubitelje smučanja. Računamo, da jih bomo v prihodnosti vključili v naše učiteljske ali trenerske vrste.

VODJA KAKOVOSTNEGA ŠPORTA: Jan Prebil – jan.prebil@gmail.com

Ostali učitelji:

• Ana Knez
  • Špela Kadunc
  • Zala Pirnat

Za več informacij se lahko obrnete na naš klubski e-mail: sk.olimpija@siol.net