KONDICIJSKI TRENINGI

S pestro in raznovrstno vadbo ohranjamo in dodatno razvijamo osnovne motorične sposobnosti (hitrost, vzdržljivost, koordinacija, preciznost, ravnotežje, moč). Skrbimo za kar največji nivo splošne telesne pripravljenosti, kar nam v zimskem obdobju omogoča boljše, kvalitetnejše ter predvsem varnejše delo na snegu.

Z vadbo pričnemo v septembru v naravi. Od oktobra do aprila potekajo kondicijski treningi v telovadnicah, v mesecu maju in juniju pa spet v naravi. S kondicijskimi treningi zaključimo ob koncu šolskega leta. V mesecu maju, juniju in septembru imamo tudi 1x tedensko rolanje.

Termini treningov v naravi (maj, junij in september):

Ponedeljek: 17:30 – 19:00 (Park Tivoli)
Sreda: 17:30 – 19:00 (Park Tivoli)
Četrtek: 17:30 – 19:00 (Tabor – rolanje)

Termini treningov v telovadnici (od oktobra do maja):

Ponedeljek: 17:15 –  18:45 (OŠ Toneta Čufarja)
Sreda: 16:30 – 18:00 (OŠ Toneta Čufarja)

TRENINGI NA SNEGU

Opravili bomo približno 45 treningov na snegu in sicer ob sobotah, nedeljah, v času božičnih in šolskih počitnic ter ostalih šole prostih dni.
Vsebina dela na snegu je usmerjena k osvajanju in pridobivanju novih znanj tehnike alpskega smučanja in izpopolnjevanje le-te, smučanju v večjih hitrostih (primerno znanju, starosti in sposobnostim otrok) ter pristop na tekmah odprtega tipa – “ski open”.

VODJA ALPSKE ŠOLE: Mariša Kuhar – marisa.pirnat@gmail.com

Ostali učitelji:

• Tinkara Škerlavaj
  • Klemen Ramšak
  • Ana Knez
  • Špela Kadunc
  • Žiga Gašperšič
  • Zala Pirnat
  • Petra Ribič

Za več informacij se lahko obrnete na naš klubski e-mail: sk.olimpija@siol.net