KONDICIJSKI TRENINGI

S pestro in raznovrstno vadbo ohranjamo in dodatno razvijamo osnovne motorične sposobnosti (hitrost, vzdržljivost, koordinacija, preciznost, ravnotežje, moč). Skrbimo za kar največji nivo splošne telesne pripravljenosti, kar nam v zimskem obdobju omogoča boljše, kvalitetnejše ter predvsem varnejše delo na snegu.

Z vadbo pričnemo v septembru v naravi. Od oktobra do aprila potekajo kondicijski treningi v telovadnicah, v mesecu maju in juniju pa spet v naravi. S kondicijskimi treningi zaključimo ob koncu šolskega leta. V mesecu maju, juniju in septembru imamo tudi 1x tedensko rolanje.

 

Termini treningov v naravi (maj, junij in september):

Ponedeljek: 17:30 – 19:00 (Tivoli)
Sreda: 17:30 – 19:00 (Tivoli)
Četrtek: 17:30 – 19:00 (Tivoli)

 

Termini treningov v telovadnici (od oktobra do maja):

Treningi potekajo na OŠ Toneta Čufarja v veliki telovadnici.

Ponedeljek: 18:45 – 20:15
Sreda: 18:45 – 20:15
Četrtek: 18:45 – 20:15

 

TRENINGI NA SNEGU

Opravili bomo približno 55 treningov na snegu in sicer ob sobotah, nedeljah, v času božičnih in šolskih počitnic ter ostalih šole prostih dni.
Vsebina dela na snegu je usmerjena k osvajanju in pridobivanju novih znanj tehnike alpskega smučanja in izpopolnjevanje le-te, smučanju v večjih hitrostih (primerno znanju, starosti in sposobnostim otrok) ter pristop na tekmah odprtega tipa – “ski open”.

 

 

VODJA ALPSKE ŠOLE: Mariša Pirnat – marisa.pirnat@gmail.com

Ostali učitelji:

  • Klemen Ramšak
  • Kaja Kozjek

 

Za več informacij se lahko obrnete na naš klubski e-mail: sk.olimpija@siol.net